Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego PZM
results archive | video | photogallery | about us | regulations | forum | contact
wersja polska | english version
 


Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego


Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego to organizacja zrzeszająca na zasadach dobrowolności członków działających na rzecz motoryzacji. Powstała ona w wyniku inicjatywy osób interesujących się motoryzacją a w szczególności tuningiem i wyścigami równoległymi na 1/4 mili.

Idea sprintu samochodowego powstała już kilka lat temu i wzięła się od okolicznościowych spotkań, kiedy to pierwsi fani tuningu mogli zaprezentować swoje samochody. Początkowo modyfikacje aut i ich osiągów były niewielkie. Z czasem jednak uczestnicy tych spotkań zaczęli dokonywać coraz to ciekawszych modyfikacji związanych z tuningiem mechanicznym silnika. Zaistniała potrzeba sprawdzania wprowadzonych zmian w swoich samochodach. Pojawił się palący problem, który stawał się coraz bardziej uciążliwą przeszkodą. Testy aut i własnych umiejętności na drogach publicznych są niezgodne z prawem, a do tego niebezpieczne, jeśli nie dysponuje się wytyczonym i odciętym od ruchu odcinkiem drogi.

W ten sposób osoby najbardziej zainteresowane i zaangażowane w temat tuningu i wyścigów na 1/4 mili stworzyły Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego.

Celem Stowarzyszenia jest:
  1. krzewienie wśród społeczeństwa wiedzy i kultury motoryzacyjnej,
  2. działanie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa ruchu na drogach,
  3. rozwój masowego i wyczynowego sportu motorowego, w szczególności wyścigów samochodowych na prostej na dystansie 1/8 mili, 1/4 mili, 1 mili, 200 metrów, 400 metrów, 1000 metrów oraz 1600 metrów,
  4. ochrona praw i interesów zmotoryzowanych.

Stowarzyszenie pragnie udowodnić, iż osoby lubiące szybką jazdę niekoniecznie muszą stwarzać niebezpieczeństwo na drogach publicznych. Zamiarem Stowarzyszenia jest umożliwianie jego członkom sprawdzania swoich umiejętności w bezpiecznych warunkach. Stowarzyszenie pragnie organizować zloty samochodowe, podczas których będą odbywać się wyścigi na odcinku 1/4 mili bez łamania prawa i niepotrzebnego narażania życia swojego oraz osób postronnych.

Stowarzyszenie będzie działać tak, aby rozpropagować zawody na odcinku 1/4 mili (402,5 metra) w całej Polsce, jako bezpieczną dyscyplinę sportu pozwalającą na dowolne przyjacielskie współzawodnictwo oraz miły sposób spędzenia wolnego czasu.

Przyłączcie się do nas! Wspólnymi siłami będzie nam łatwiej w pełni zrealizować nasze statutowe cele.

Każdy członek Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego zobowiązany jest do opłacania składki. Składka roczna wynosi 100 PLN. Należy ją opłacać najpóźniej do 15 kwietnia każdego roku.

Opłacona składka uprawnia członka do darmowego wstępu na wszystkie imprezy SSS w danym roku. Jeżeli członek zamierza startować w zawodach, to (opłacając składkę) uprawniony jest do 50% zniżki na opłatę startową w imprezach SSS w danym roku.
powrót do strony głównej